05.06.24, 10:14

Druga edycja Euro vibe - Europa jest spoko! na antenie Czwórki

Zapowiedź cyklu, fot.: materiały prasowe

Radiowa Czwórka przygotowała drugą edycję cyklu „Euro Vibe – Europa jest spoko!”. To europejski niezbędnik przedwyborczy, który powstał we współpracy z Biurem Parlamentu Europejskiego. Emisja cyklu na antenie Czwórki od 3 do 7 czerwca 2024 r. o godz. 16.30 w audycji „Czwórka do piątej”. Cykl Euro Vibe poprowadzą: Weronika Puszkar, Marta Hoppe i Jędrzej Rosiewicz.

W dniach 3 - 7 czerwca br. radiowa Czwórka emituje kolejny cykl audycji „Euro Vibe”. Weronika Puszkar, Marta Hoppe i Jędrzej Rosiewicz będą rozmawiać z zaproszonymi gośćmi o roli i znaczeniu Parlamentu Europejskiego. 9 czerwca odbędą się wybory do Europarlamentu, podczas których będziemy decydować o przyszłości Unii Europejskiej.

"Biorąc udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego sami możemy zdecydować o przyszłości Unii Europejskiej czyli każdego z nas. - Przed nami kolejne święto demokracji i wolności. 9 czerwca wybory do Paramentu Europejskiego. Chcemy o nich jak najciekawiej, jak najrzetelniej i jak najbardziej wielowątkowo opowiedzieć naszym słuchaczkom i słuchaczom" - mówi Justyna Dżbik-Kluge, dyrektorka-redaktorka naczelna radiowej Czwórki.

W poniedziałkowym wydaniu audycji „Czwórka do piątej” można było poznać zasady wyborów do Europarlamentu - jakie są różnice między krajami, jaka jest frekwencja w mieście i na wsi oraz jakie grupy polityczne są w Parlamencie Europejskim. Z kolei we wtorek wszystko o głosowaniu - kto może głosować, jak i gdzie? W środę - o studiach europeistycznych. Jaki jest ich program i czego można się na tym kierunku nauczyć. Z kolei w czwartek tematem audycji będą wartości i tożsamość europejska oraz unijne symbole. W piątek będzie mowa o korzyściach jakie daje przynależność do Unii Europejskiej - inicjatywa ustawodawcza, paszport, możliwość swobodnego poruszania się po terytorium UE, ochrona i opieka zdrowotna oraz prawa pasażerów.

Komentarze

Powiązane

11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.