05.06.24, 13:13

Radio Kołobrzeg obchodzi 30. urodziny

30. urodziny Radia Kołobrzeg, fot.: materiały prasowe

30 lat temu oficjalnie zostało uruchomione lokalne Radio Kołobrzeg (woj. zachodniopomorskie). Przez cały dzień na antenie pojawia się specjalne hasło urodzinowe, a w mediach społecznościowych sięgnięto po archiwalia.

Radio Kołobrzeg oficjalnie wystartowało 5 czerwca 1994 r. O koncesję radiową wystąpił pierwszy właściciel stacji Tomasz Drobnik. Rozgłośnia uzyskała koncesję 2 grudnia 1994 r. (0070/94-R). Wcześniej jednak stacja uzyskała promesę koncesji. Próbny sygnał stacji  uruchomiono kilka dni wczesniej - 1 czerwca 1994 r.

Jak informuje Radio Kołobrzeg w swoich mediach społecznościowych, 30 lat temu po raz pierwszy w eterze zabrzmiały słowa "Tu Radio Kołobrzeg", które wypowiedział nieżyjący już Włodzimierz "Dennis" Patrzek, redaktor naczelny. Rozgłośnia nadawała na częstotliwości 71,15 MHz, a pierwsze studio mieściło się na terenie Zieleni Miejskiej. Po kilku latach ówczesny właściciel i twórca stacji, Tomasz Drobnik, przeniósł nadawanie do studia w Radzikowie, przy Korczaka 2. W 2005 r. Radio Kołobrzeg zmieniło właściciela, którym została Telewizja Kablowa Kołobrzeg i od tego czasu rozgłośnia emituje swój program z ulicy Czarnieckiego 7.

Trudno nam czasami uwierzyć, że przetrwaliśmy taki szmat czasu. Nie ma już Radia Północ z Koszalina, nie istnieje Radio Reja Szczecinek, nie nadaje Radio Plama w Szczecinie, nie ma dziesiątek pozostałych prywatnych rozgłośni radiowych. Tym bardziej dziękujemy Wam - naszym Słuchaczom - że przez 30 lat mogliśmy towarzyszyć Wam w codziennym życiu, w domu, w pracy, w samochodach. Dziękujemy za każdą sekundę i każdą piosenkę spędzoną z Radiem Kołobrzeg. Mamy nadzieję, że to dopiero początek i wszystko co najlepsze, wciąż przed nami. Do usłyszenia na 90.2 FM!” – napisała rozgłośnia w urodzinowym poście na profilu Radia Kołobrzeg.

Radio Kołobrzeg to jedna z niewielu już stacji lokalnych działających przerwanie tyle lat i zlokalizowana poza dużymi aglomeracjami. Przez 30 lat stacja nie należała także do żadnej grupy radiowej. W ofercie stacji są m.in.: lokalne serwisy informacyjne, wiadomości z kraju i ze świata, magazyny publicystyczne oraz autorskie programy muzyczne.

Warto przeczytać i posłuchać:

Komentarze

Powiązane

09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
05.07.24, 17:30
| radio » informacje
Ruszyła XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów Melchiory
Polskie Radio rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do XIX Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów „Melchiory”.
05.07.24, 06:15
| radio » informacje
Czwarte urodziny Radia Nowy Świat. Świętowanie w Nowej Rudzie i Kinotece
Radio Nowy Świat rozpoczyna świętowanie czwartych urodzin rozgłośni. Urodzinowe spotkania odbędą się dwóch miastach i w dwóch terminach. 6 lipca br. stacja zaprasza do Nowej Rudy, a 10 lipca do stolicy.
04.07.24, 10:20
| radio » informacje
RadioStany. Jan Białostocki z audycją o nieznanych zakątkach w USA w Polskim Radiu 24
7 lipca br. na antenie Polskiego Radia 24 zadebiutuje audycja „RadioStany”. Na podróż po Stanach Zjednoczonych zaprasza Jan Białostocki. Emisja w każdą niedzielę o godz. 18.30.
03.07.24, 11:38
| radio » informacje
Sezon ogórkowy. Podcast Beaty Lubelskiej w ofercie Radia Zet
Radio Zet uruchomiło wakacyjną serię podcastów „Sezon ogórkowy” Beaty Lubeckiej.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.