07.06.24, 08:46

Polska Wybiera. Eurowybory 2024. Specjalne propozycje programowe kanałów Grupy Polsat

Zapowiedź wieczoru wyborczego, fot.: materiały prasowe

9 czerwca br. od 19:15 na antenach Polsat News, Wydarzeniach 24 i Polsat News Polityka pojawi się wieczór wyborczy „Polska Wybiera. Eurowybory 2024”, w którym pojawią się wyniki sondażowe głosowania do Parlamentu Europejskiego. Specjalne wydanie „Wydarzeń 18:50” będzie emitowane ze studia wyborczego. Informacje, wyniki, dane, grafiki i relacje publikowane będą na Polsatnews.pl oraz Interii.

W niedzielę, 9 czerwca Polacy wybiorą polityków, którzy przez następne pięć lat będą reprezentować kraj w Parlamencie Europejskim. Tego dnia w kanałach informacyjnych Polsatu od godz. 19.15 pojawią się informacje dotyczące wyborów do Europarlamentu - analizy, relacje ze sztabów wyborczych oraz komentarze. O godz. 21.00 zaprezentowane zostaną wyniki sondażu exit poll.

Tego dnia Katarzyna Zdanowicz zaprosi na specjalne wydanie „Wydarzeń 18:50” tym razem ze studia wieczoru wyborczego. Gospodarzami „Polska Wybiera. Eurowybory 2024” będą Piotr Witwicki - dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat, dziennikarz prowadzący „Wydarzenia” i Katarzyna Zdanowicz – dziennikarka Polsatu News i Wydarzeń oraz autorka podcastów „Między wersami” w Interii.

Bogdan Rymanowski prowadzący, m.in. „Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii” oraz prowadząca „Debatę dnia” Agnieszka Gozdyra będą rozmawiać z najważniejszymi politykami. Tego wieczoru gośćmi będą m.in.: Adam Bielan (Prawo i Sprawiedliwość), Katarzyna Kotula (szefowa sztabu Lewicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego, ministra ds. równości), Krzysztof Kwiatkowski (KP Platforma Obywatelska Koalicja Obywatelska), Krzysztof Bosak (Wicemarszałek Sejmu, Konfederacja), Władysław Teofil Bartoszewski (wiceminister spraw zagranicznych, PSL/Trzecia Droga), Tobiasz Bocheński (Prawo i Sprawiedliwość). Z kolei Mateusz Białkowski – prowadzący „Wydarzenia 12:50” oraz „Wydarzenia 15:50”, dziennikarz Wydarzeń 24 - będzie analizował, m.in. dane statystyczne oraz frekwencję wyborczą. Marta Budzyńska – prowadząca „Wydarzenia 12:50” oraz „Raport Dnia” - na bieżąco przekaże najciekawsze opinie internautów, prześledzi, co dzieje się w mediach społecznościowych.

Tuż po zakończeniu ciszy wyborczej o godz. 21.00 jednocześnie na antenach kanałów informacyjnych pojawią się pierwsze wyniki sondażu exit poll.

Wieczór wyborczy będzie realizowany w studiu na ul. Łubinowej z użyciem najnowocześniejszej technologii między innymi wirtualnego okna i rozszerzonej rzeczywistość (Virtual Window i AR - Augmented Reality).

W poniedziałek, 10 czerwca od godz. 6:00 Polsat News wyemituje specjalne wydanie Nowego Dnia „Polska Wybrała”. Karolina Soczewka i Łukasz Smardzewski podsumują jak głosowali Polacy w Eurowyborach. Z kolei Michał Stela przeprowadzi analizę wyników z poszczególnych komisji wyborczych. Będzie to pierwsze tak pełne podsumowanie powyborcze.

Wybory także w sieci

Informacje o przebiegu wyborów pojawią się w portalu Interia oraz na polsatnews.pl. Na stronie głównej zaplanowano transmisję wieczoru wyborczego w Polsat News, a także wizualizacje wyników. W serwisie Interia Wydarzenia opublikowane zostaną szczegółowe wyniki.

Komentarze

Powiązane

09.07.24, 13:25
| telewizja / VOD » informacje
TVP zawiadamia Prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Agnieszka Romaszewska-Guzy: domagam się zaprzestania szkalowania mnie
Telewizja Polska Spółka Akcyjna złożyła do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wyrządzenia szkody w obrocie gospodarczym, oszustwa oraz fałszerstwa faktur przez byłą dyrektor TVP i inne osoby pełniące funkcje kierownicze oraz współpracujące z TVP S.A. w likwidacji. 
09.07.24, 11:27
| telewizja / VOD » informacje
Eleven Sports z wyłącznymi prawami do transmisji Bundesligi od sezonu 2025/26
Od sezonu 2025/26 do końca 2028/29 Eleven Sports uzyskało wyłączne prawa do transmisji rozgrywek piłkarskich Bundesligi i 2. Bundesligi w Polsce.
08.07.24, 19:15
| telewizja / VOD » informacje | kultura » informacje
TVN Warner Bros. Discovery Partnerem Strategicznym Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN pozyskało nowego Sponsora Strategicznego, nawiązując współpracę z TVN Warner Bros. Discovery.
07.07.24, 16:00
| telewizja / VOD » informacje
Pięć muzycznych, dodatkowych kanałów w pakiecie Basic w Televio
Telewizja internetowa Televio na czas wakacji udostępni abonentom pakietu BASIC dodatkowe, muzyczne stacje.
07.07.24, 12:00
| telewizja / VOD » ludzie
Jeremy Diamond korespondentem CNN w Jerozolimie
CNN powołało Jeremy'ego Diamonda na stanowisko międzynarodowego korespondenta w Jerozolimskiej siedzibie stacji.
06.07.24, 23:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem. II sezon formatu w Onecie
W niedzielę, 30 czerwca br. o godz. 10:00 na stronie głównej Onet.pl i na kanale YouTube Onet On Tour pojawił się premierowy odcinek II sezonu programu „Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem”. Dziennikarz pokaże internautom Dalmację.
05.07.24, 08:37
| telewizja / VOD » informacje
Letnie propozycje w Music Box
1 lipca br. kanał Music Box wprowadza na antenę kilka wakacyjnych nowości.
04.07.24, 16:15
| telewizja / VOD » informacje
Igrzyska Olimpijskie Paris 2024 na antenach Eurosportu i platformie Max. Znani dziennikarze będą komentować konkurencje
Eurosport i platforma Max na czas Igrzysk Olimpijskich Paris 2024 buduje grupę komentatorów i ekspertów, którzy będą dzielić się swoją wiedzą z odbiorcami.
04.07.24, 11:35
| telewizja / VOD » seriale
Włatcy móch powracają do Czwórki. Jesienią nowe odcinki
Animacja Czwórki „Włatcy móch” powraca na antenę stacji Nowa seria produkcji pojawi się w jesiennej ramówce. W czasie wakacji stacja przypomni wszystkie dotychczasowe sezony serialu.
04.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | biznes i technologie » informacje
Aż 280 mln zł. Rekordowa wypłata z Ekstraklasy za sezon 2023/24 dzięki m.in. sprzedaży praw do transmisji TV
Ekstraklasa w sezonie 2023/24 wypłaciła klubom 280,2 mln zł, a ok. 9,5 mln zł trafiło do PZPN. Środki pozyskane przez spółkę pochodzą głównie ze sprzedaży krajowych i międzynarodowych praw do transmisji TV oraz scentralizowanych praw marketingowych.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.