11.06.24, 14:32

Nowe podcasty od Czwórki w ofercie Polskiego Radia

Jakub Jamrozek, fot.: Piotr Podlewski / Polskie Radio

Podcasty „Jamrozek wrażliwie” Kuby Jamrozka, „Nie ma lekko” Kamila Jasieńskiego , „Rejon ruchu” Piotra Galusa debiutują w ofercie platformy podcasty.polskieradio.pl.

„Nowoczesne audio to produkcje podcastowe na najwyższym poziomie. Zainteresowanie podcastami rośnie z roku na rok. Czwórka to radio internetowe, które stawia na wysoką jakość treści umieszczanych w sieci - nie tylko anteny linernej dostępnej w aplikacji i na czworka.online, ale również na platformie podcastowej, na której odbiorcy znajdą oryginalne treści” – mówi Justyna Dżbik-Kluge, dyrektorka redaktorka naczelna radiowej Czwórki. „Karmimy naszych odbiorców i odbiorczynie treściami dwutorowo – w radiu i w oryginalnych produkcjach podcastowych, z którymi właśnie startujemy” – dodaje Dżbik-Kluge.

Kuba Jamrozek w podcaście „Jamrozek wrażliwie” chce skłaniać do refleksji. „To spotkania, podczas których JA i ONI zamienimy na MY. Właśnie spotkanie z kimś „innym” od nas, pozwala zobaczyć jacy sami naprawdę jesteśmy” – mówi autor podcastu. Jamrozek rozmawia o psychologii, relacjach, pokonywaniu trudności. Spotyka się z ludźmi, dla których - mimo różnych doświadczeń - „sky is the limit”. Nie ucieka także od dyskusji z ekspertami, mając na uwadze, że najważniejsze nie są dane naukowe, tylko człowiek. Podcast „Jamrozek wrażliwie” jest okazją, by powrócić do najbardziej poruszających rozmów z „Wieczoru z Czwórką”, poszerzonych o autorski komentarz. Gośćmi pierwszego odcinka będą: Renata Kim, autorka książki „Pomiędzy. Historie osób niebinarnych”, Lu Olszewski i Dagmara Koryluk. W kolejnej odsłonie swoją historią leczenia otyłości olbrzymiej podzieli się Magda Gajda, autorka reportażu „My, skrajnie otyli”. Nowe odcinki „Jamrozek wrażliwie” będą publikowane co dwa tygodnie, w poniedziałki.

„Nie Ma Lekko” to autorski podcast Kamila Jasieńskiego o muzyce metalowej. „Polska muzyka metalowa od lat spotyka się z uznaniem na całym świecie. Rodzime składy występują na największych i najważniejszych festiwalach. Gdański Behemoth jest w światowej czołówce, a olsztyński Vader świętował właśnie 40-lecie. Z jednej strony mamy podziemne, młode grupy grające black metal i jego wariacje, z drugiej - składy grające jeden do jednego muzykę z lat 80-tych, gdzie średnia wieku to 25 lat. A do tego jeszcze Generacja Z, która odkryła właśnie Nu Metal i gra w takim stylu. Polski metal niejedno ma imię, więc warto mu się przyjrzeć z bliska” – mówi autor podcastu.

Gośćmi Jasieńskiego będą młode zespoły, uznane składy koncertujące w całej Europie jak i weterani sceny. Gościem pierwszego odcinka jest legenda – Grzegorz Kupczyk, jeden z najbardziej charakterystycznych głosów polskiego metalu. W drugim odcinku cyklu Kamil Jasieński zaprosi na spotkanie z zespołem Gallower. Premierowe odcinki „Nie ma lekko” będą dostępne co dwa tygodnie, w środę, również na youtube’ie Czwórki.

Z kolei Piotr Galus w „Rejonie Ruchu" poruszać będzie kwestie treningów, diet, fitnessu oraz sportu z ludzką twarzą, dostępnego dla każdego. „To podcast dla tych, którzy chcą zrozumieć, jak zmieniać swoje ciało, zaczynając od zmian w głowie. Bez mentalnej transformacji nic się nie zmieni” – tłumaczy Piotr Galus.

W każdym odcinku spotykać się będzie z trenerami, lekarzami, dietetykami i psychologami sportowymi, którzy będą się starali wytłumaczyć jak zrozumieć nasze ciała i procesy, które w nich zachodzą. Goście podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, oferując praktyczne wskazówki i inspiracje.
„Rejon Ruchu" to podcast skierowany do osób, którzy patrzą na swoje ciało nie tylko przez pryzmat wyglądu i mięśni, ale chcą zajrzeć głębiej i poznać zasady, którymi rządzi się organizm.
Nowy „Rejon Ruchu" otwiera seria rozmów o ciele mężczyzny. Gościem pierwszego odcinka „W męskim ciele" będzie szkoleniowiec i trener Konrad Nowak. Premierowe wydania „Rejonu Ruchu” będą udostępniane co dwa tygodnie, w piątek.

Kim jest Kuba Jamrozek?

Kuba Jamrozek to dziennikarz radiowej Czwórki, laureat wielu nagród za programy dotyczące zdrowia psychicznego dorosłych i młodzieży. W audycjach publicystycznych m.in. „Wieczór z Czwórką” (wcześniej „Strefa prywatna”) gości psychologów, terapeutów, socjologów i ludzi, których historie mogą zainspirować innych. Jest autorem również wielu audycji specjalnych, m.in. „Raban w Czwórce”, „Bal na parostatku”.

Kim jest Kamil Jasieński?

Kamil Jasieński - dziennikarz radiowy, z Czwórką związany od 15 lat. Prowadzi poranne pasmo Pierwsze Słyszę i audycję: „Hejterska 4”. Pomysłodawca i organizator wiralowego koncertu Mariana Lichtmana „Free Style Scat Performance”. Jest także pomysłodawcą i współtwórcą dokumentalnej serii „Definicja Brzmienia” oraz cyklu audycji/streamów z setami polskich DJów: „12 cali na godzinę”.

Kim jest Piotr Galus?

Piotr Galus to dziennikarz radiowo telewizyjny i trener, promujący zdrowy styl życia. Z Czwórką związany jest od 11 lat. Prowadzi programy związane ze sportem amatorskim („4bieg”, „Co was kręci”). W Polskim Radiu przez pięć lat prowadził „Gimnastykę Poranną”.

Plan premierowych emisji podcastów:

• 10 czerwca - „Jamrozek wrażliwie”
• 12 czerwca - „Nie ma lekko”
• 14 czerwca - „Rejon ruchu”

Komentarze

Powiązane

09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
05.07.24, 17:30
| radio » informacje
Ruszyła XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów Melchiory
Polskie Radio rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do XIX Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów „Melchiory”.
05.07.24, 06:15
| radio » informacje
Czwarte urodziny Radia Nowy Świat. Świętowanie w Nowej Rudzie i Kinotece
Radio Nowy Świat rozpoczyna świętowanie czwartych urodzin rozgłośni. Urodzinowe spotkania odbędą się dwóch miastach i w dwóch terminach. 6 lipca br. stacja zaprasza do Nowej Rudy, a 10 lipca do stolicy.
04.07.24, 10:20
| radio » informacje
RadioStany. Jan Białostocki z audycją o nieznanych zakątkach w USA w Polskim Radiu 24
7 lipca br. na antenie Polskiego Radia 24 zadebiutuje audycja „RadioStany”. Na podróż po Stanach Zjednoczonych zaprasza Jan Białostocki. Emisja w każdą niedzielę o godz. 18.30.
03.07.24, 11:38
| radio » informacje
Sezon ogórkowy. Podcast Beaty Lubelskiej w ofercie Radia Zet
Radio Zet uruchomiło wakacyjną serię podcastów „Sezon ogórkowy” Beaty Lubeckiej.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.