16.06.24, 16:36

Marka Eduscho zadowolona z wyników kampanii na TikToku

Eduscho TikTok, fot.: materiały prasowe

Druga faza kampanii marketingowej marki Eduscho – kawy, która na początku 2024 r. zadebiutowała na polskim rynku, właśnie się zakończyła. Kreatywne podejście i wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań, m.in. FOOH (Fake Out of Home) w mediach społecznościowych przyczyniło się do osiągnięcia wysokich wyników, m.in. w postaci zaangażowania użytkowników na platformie TikTok. 

Działania dla Eduscho prowadzono zarówno na TikTok-u, jak i na platformach Instagram, Facebook i Spotify. Ich celem było  dotarcie do konsumentów, a przez to zbudowanie świadomości marki na polskim rynku. Nieprzypadkowo postawiono na media, z których faktycznie korzystają młodsi odbiorcy i zaplanowano działania w sposób, który jest dla nich ciekawy i autentyczny

Komunikacja szyta na miarę

Twórcy kampanii Eduscho na TikToku do komunikacji użyli krótkich filmów stworzonych z użyciem techniki FOOH, co miało markę wyróżnić spośród innych publikowanych materiałów. Dzięki śmiałej obecności na tej platformie zbudowano nie tylko silną więź pomiędzy marką a młodymi odbiorcami, ale także osiągnięto wysokie wskaźniki zaangażowania, przewyższające rynkowe benchmarki.

Komunikacja reklamowa została dopasowana do charakterystycznego designu samych produktów oraz ich walorów smakowych, a także lokalizacji poszczególnych kreacji. W krótkich wideo mogliśmy zobaczyć prawdziwe elementy krajobrazu polskich miast (Gdańsk, Kraków, Łódź, Poznań i Warszawa.

W rytmie Eduscho

Druga faza kampanii była realizowana nie tylko na platformie TikTok. Na profilu Eduscho Polska w serwisie Spotify, pojawiły się playlisty nawiązujące do poszczególnych produktów i komunikacyjnego DNA marki. Opublikowano tam m.in. radosną mieszankę największych bajkowych hitów „Piję kawę, zaraz wracam”, promującą kawę mieloną Eduscho Classic Coffee Traditional. Z kolei dla miłośników klasyki i ziarnistej Eduscho Caffé Crema Strong przygotowano „Poczujmy to jeszcze raz” zawierającą hity Kory, zespołu Bajm czy Czerwonych Gitar.

Za aktywności w mediach społecznościowych odpowiada agencja GoldenSubmarine, zaś zakup mediów należy do kompetencji OMD. Autorem spotu reklamowego, który można oglądać w telewizji oraz serwisach VOD jest niemiecka agencja marketingowa UBERGROUND. Adaptację spotu oraz kreacje do działań na rodzimy rynku przygotowała zaś Agencja DDB.

Komentarze

Powiązane

12.07.24, 12:30
| reklama & PR » informacje
Hochland z billboardem sponsorskim. Ma dotrzeć do prawie 8 mln osób w grupie docelowej
Hochland w lipcu i sierpniu br. zamierza promować swoje produkty, wykorzystując do tego billboard sponsorski.
12.07.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
Kampania pieczywa BIO Piekarni Cukierni Putka na EKO wiatach AMS
Do swojej kampanii sieć piekarni Putka wykorzystuje certyfikowane EKO wiaty AMS na przystankach komunikacji miejskiej w Warszawie i Łodzi.
12.07.24, 07:30
| reklama & PR » ludzie
Jakub Zajdel w zespole New Business Development Committee IPREX
Jakub Zajdel, CEO more communications agency dołączył do New Business Development Committee w globalnej sieci IPREX. W latach 2020-2022 pełnił on funkcję EMEA President organizacji.
11.07.24, 20:30
| reklama & PR » informacje
Miej na to Magne B6 Forte. Kampania Sanofi ma skupiać się na edukacji zdrowotnej
Sanofi, we współpracy z FCB Health Spark, uruchomiło nową kampanię „Miej na to Magne B6 Forte”. Akcja ma skupiać się na edukacji zdrowotnej.
11.07.24, 19:00
| reklama & PR » informacje
Alior Bank nawiązał współpracę z Narodową Drużyną Esportową
Alior Bank staje się oficjalnym sponsorem Narodowej Drużyny Esportu. Wcześniej bank wspierał akademickie eventy.
11.07.24, 16:00
| reklama & PR » informacje
ASAP&ASAP przygotowała kampanię dla Compeed
Agencja ASAP&ASAP opracowała kampanię dla marki Compeed, (Perrigo Poland). Akcja potrwa dwa miesiące.
11.07.24, 14:45
| reklama & PR » informacje
Streetcom przygotuje kampanie dla 4 marek BUNGE: Eleplant, Finuu, Wawrzyniec i Smakowita
Streetcom przygotuje i zrealizuje kampanie influencerskie dla czterech marek BUNGE: Eleplant, Finuu, Wawrzyniec oraz Smakowita. W ramach umowy, agencja ma przeprowadzić akcje do końca 2024 r.
11.07.24, 12:15
| reklama & PR » informacje
Weber Shandwick promuje stolicę Łotwy
Agencja Weber Shandwick Poland została wybrana przez Agencję Inwestycji i Turystyki Rygi do zrealizowania kampanii promującej Rygę.
11.07.24, 11:00
| reklama & PR » informacje
No-Spa Max z kampanią „Bycie kobietą nie musi boleć” od Publicis Worldwide
Publicis Worldwide przygotowała kampanię dla No-Spa Max, która ruszyła 1 lipca br. Hasło akcji to „Bycie kobietą nie musi boleć”.
11.07.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
ONE House wygrywa przetarg na obsługę dwóch marek Dr Wolff Group
ONE House i Dr Wolff Group rozpoczęły współpracę. Agencja będzie odpowiedzialna za strategie marketingowe dla marek Alpecin i Plantur 39.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.