13.06.24, 19:00

XXVII edycja Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. Organizatorzy podwyższyli granicę wieku uczestników

XXVII edycja Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory, fot.: materiały prasowe

Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia organizuje XXVII edycję Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory, który jest skierowany do twórców, którzy nie ukończyli 40. roku życia. Celem przyznawanego stypendium jest zapewnienie warunków twórczego rozwoju młodym reportażystom radiowym, poszukującym nowych, oryginalnych środków wyrazu w dziedzinie dokumentu artystycznego, podejmującego istotne dla współczesności tematy.

Konkurs Stypendialny im. Jacka Stwory został zorganizowany po raz pierwszy w 1995 r. Jego pomysłodawczynią jest Janina Jankowska, założycielka i wieloletnia szefowa Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Uczestniczyć w nim mogą pracownicy i współpracownicy Polskiego Radia, regionalnych rozgłośni radiofonii publicznej oraz studenci szkół dziennikarskich (z dorobkiem w dziedzinie reportażu - co najmniej 3 i maksymalnie 10 zrealizowanych audiodokumentów). Wtegorocznej edycji została zmieniona granica wieku uczestników konkursu – z 35 na 40 lat.

Można zgłaszać reportaże lub dokumenty dźwiękowe o dowolnej tematyce, które miały premierę na antenach Polskiego Radia, regionalnych rozgłośni radiofonii publicznej, rozgłośni studenckich lub w Internecie. Zwycięzca otrzyma grant na realizację autorskiego projektu, a Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia zapewni laureatowi wsparcie artystyczne, merytoryczne i pomoc organizacyjną. Prace konkursowe można nadsyłać do 10 października br. Jury przyzna dwie nagrody: I – stypendium im. Jacka Stwory oraz II – wyróżnienie honorowe dla autora, którego praca zdobyła drugą w kolejności największą liczbę punktów.

Ten konkurs był zawodowym przełomem dla wielu osób – pozwolił zakochać się w reportażu, rozwinąć skrzydła i przejść przyspieszony kurs dokumentu artystycznego. Jestem przekonany, że tegoroczna odsłona ujawni nowe talenty i świeże spojrzenie na ten szlachetny gatunek” – mówi Bartosz Panek, redaktor naczelny Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

Komentarze

Powiązane

09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
05.07.24, 17:30
| radio » informacje
Ruszyła XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów Melchiory
Polskie Radio rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do XIX Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów „Melchiory”.
05.07.24, 06:15
| radio » informacje
Czwarte urodziny Radia Nowy Świat. Świętowanie w Nowej Rudzie i Kinotece
Radio Nowy Świat rozpoczyna świętowanie czwartych urodzin rozgłośni. Urodzinowe spotkania odbędą się dwóch miastach i w dwóch terminach. 6 lipca br. stacja zaprasza do Nowej Rudy, a 10 lipca do stolicy.
04.07.24, 10:20
| radio » informacje
RadioStany. Jan Białostocki z audycją o nieznanych zakątkach w USA w Polskim Radiu 24
7 lipca br. na antenie Polskiego Radia 24 zadebiutuje audycja „RadioStany”. Na podróż po Stanach Zjednoczonych zaprasza Jan Białostocki. Emisja w każdą niedzielę o godz. 18.30.
03.07.24, 11:38
| radio » informacje
Sezon ogórkowy. Podcast Beaty Lubelskiej w ofercie Radia Zet
Radio Zet uruchomiło wakacyjną serię podcastów „Sezon ogórkowy” Beaty Lubeckiej.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.