17.06.24, 10:33

O prawie, lekturach, LGBT i fantastyce w wakacyjnych programach TOK FM

Radio TOK FM na okres wakacji przygotowało specjalne audycje, fot.: materiały prasowe

17 czerwca br. Radio TOK FM wprowadziło wakacyjną ramówkę w której znalazły się nowe audycje autorskie, a w nich tematy od fantastyki, przez prawa społeczności LGBT, po kanon lektur szkolnych.

Od poniedziałku, 17 czerwca br. stacja skraca codzienny „Mikrofon TOK FM”, który w okresie wakacji będzie nadawany od poniedziałku do piątku między 20:00 a 21:00. Tuż po nim stacja wprowadza cykl programów autorskich.

W poniedziałki Kamil Śmiałkowski poprowadzi audycję „A teraz będzie fantastycznie”, która ma być przewodnikiem po najciekawszych gatunkach, nurtach i tematach współczesnej fantastyki - od historii alternatywnych po superbohaterów, od podróży w czasie po spotkania z obcymi. W programie zaplanowano rozmowy z najlepszymi polskimi twórcami fantastyki i recenzje najciekawszych debiutów ostatnich miesięcy.

We wtorek, 18 czerwca ruszy cykl audycji „Tam się udało”. Rzecz o prawach społeczności LGBT. Tomasz Setta wraz z gośćmi opowie na przykładach różnych krajów, co doprowadziło do wprowadzenia małżeństw osób tej samej płci lub związków partnerskich i co miało wpływ na zmiany w postrzeganiu tego zagadnienia.

W środy wakacyjną nowością będzie audycja „Kancelaria TOK FM” Bartłomieja Pogranicznego. Cotygodniowa rozmowa będzie poświęcona na wybrany temat prawny – nie wydumane sprawy, z którymi zetkną się tylko specjaliści, tylko zagadnienia, które dotyczą wszystkich – w myśl zasady „prawo bliżej ludzi”.

Program „Stos lektur” Anny Piekutowskiej będzie emitowany w czwartki. To alternatywne podejście do kanonu lektur szkolnych w Polsce. Spojrzenie z innej perspektywy na książki dobrze znane z czasów szkolnych.

Zagubiona autostrada w eterze

Wakacyjny cykl nowych audycji autorskich Radia TOK FM zamyka „Zagubiona autostrada”, która będzie emitowana w piątki. Gospodarzem formatu będzie Kamil Wróblewski. „Życie jest jak podróż. Nasze drogi, z reguły proste z pięknymi widokami, potrafią być czasem kręte i wyboiste. Bywa, że zbaczamy z trasy i błądzimy. Uciekamy przed czymś? A może po prostu się zmieniamy? Czego możemy dowiedzieć się o sobie będąc na zagubionej autostradzie?” – na te pytania słuchacze mają znaleźć odpowiedzi w nowym cyklu rozmów.

Wydawczynią nowych wakacyjnych programów będzie Karolina Kłaczyńska.

Komentarze

Powiązane

09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
05.07.24, 17:30
| radio » informacje
Ruszyła XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów Melchiory
Polskie Radio rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do XIX Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów „Melchiory”.
05.07.24, 06:15
| radio » informacje
Czwarte urodziny Radia Nowy Świat. Świętowanie w Nowej Rudzie i Kinotece
Radio Nowy Świat rozpoczyna świętowanie czwartych urodzin rozgłośni. Urodzinowe spotkania odbędą się dwóch miastach i w dwóch terminach. 6 lipca br. stacja zaprasza do Nowej Rudy, a 10 lipca do stolicy.
04.07.24, 10:20
| radio » informacje
RadioStany. Jan Białostocki z audycją o nieznanych zakątkach w USA w Polskim Radiu 24
7 lipca br. na antenie Polskiego Radia 24 zadebiutuje audycja „RadioStany”. Na podróż po Stanach Zjednoczonych zaprasza Jan Białostocki. Emisja w każdą niedzielę o godz. 18.30.
03.07.24, 11:38
| radio » informacje
Sezon ogórkowy. Podcast Beaty Lubelskiej w ofercie Radia Zet
Radio Zet uruchomiło wakacyjną serię podcastów „Sezon ogórkowy” Beaty Lubeckiej.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.