20.06.24, 18:30

Adam Pawlukiewicz z własnym projektem mediowym podczas EURO 2024

Adam Pawlukiewicz, fot.: materiały prasowe

Adam Pawlukiewicz na okres UEFA EURO 2024 rozszerza współpracę z „Przeglądem Sportowym”. Jego analizy ukazują się we wszystkich papierowych wydaniach dziennika w poniedziałki i piątki. Pawlukiewicz relacjonuje także Mistrzostwa Europy za pośrednictwem vlogów i materiałów wideo publikowanych na założonym przez siebie kanale Total Sport.

Stały felietonista „Przeglądu Sportowego” został jednym z korespondentów gazety na turniej rozgrywany w Niemczech, gdzie opisuje i analizuje EURO 2024 z perspektywy biznesu i marketingu sportowego. Od Mistrzostw Świata FIFA 2022 w Katarze jego teksty ukazują się w weekendowych wydaniach „PS”. W trakcie tegorocznych Mistrzostw Europy analizy Pawlukiewicza są do przeczytania również w poniedziałek.

EURO 2024 to siódma wielka impreza piłkarska, którą Pawlukiewicz relacjonuje na kanale Total Sport. Znajdują się na nim vlogi i materiały wideo z najważniejszych wydarzeń sportowych na świecie, tj. piłkarskie Mistrzostwa Świata i Europy, Igrzyska Olimpijskie czy Tour de France. Najpopularniejsze filmy osiągają po kilkaset tysięcy wyświetleń.

Kim jest Adam Pawlukiewicz?

Adam Pawlukiewicz to analityk sportowy (ur. 1992) związany od 2012 r. z firmą Pentagon Research. Jego analizy są podstawą do wielu procesów sponsoringowych w polskim sporcie. Doradza sportowcom z zakresu wizerunku i obecności w mediach. Jest także partnerem reprezentacji Polski w amp futbolu oraz Mikołaja Marczyka, rajdowego mistrza Polski i kierowcy serii WRC2.

Pawlukiewicz wykłada na Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie i w Szkole Głównej Handlowej oraz współpracuje z Cambridge Innovation Center. Praktyczne doświadczenie zdobywał, m.in. podczas Mistrzostw Świata FIFA 2022 w Katarze. Wcześniej realizował projekty podczas UEFA EURO 2020, 2016 i 2012, Mistrzostw Świata 2018 FIFA w Rosji i 2014 w Brazylii, był także członkiem portorykańskiej misji olimpijskiej w trakcie Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro. Wcześniej pracował przy organizacji FIFA Pucharu Konfederacji 2013 (również w Brazylii) oraz w sieci hoteli Hilton Worldwide w Stanach Zjednoczonych. Jest doktorem nauk o kulturze fizycznej i absolwentem wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Komentarze

Powiązane

10.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 10 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 10 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
09.07.24, 16:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Złap urlop od codzienności czyli Wyborcza na wakacje
Wyborcza.pl i Wysokieobcasy.pl rozpoczęły kampanię pod hasłem “Złap urlop od codzienności”. Specjalnej ofercie prenumeraty na wakacje towarzyszą działania redakcyjne: cykle artykułów, podcasty, a dla podróżujących z przygodami czekać będzie Biuro Interwencji Turystycznej.
09.07.24, 07:30
| prasa » informacje
Grupa PMPG Polskie Media nowym wytycza kierunek rozwoju do 2026 roku
Holding mediowy PMPG Polskie Media, opublikował materiał informacyjny o kierunku rozwoju, który jest efektem zakończonego w marcu przeglądu opcji strategicznych.
09.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 9 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 9 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
08.07.24, 10:15
| prasa » informacje
Debiutuje Newsweek Magazyn Kryminalny
Newsweek prezentuje nowy tytuł - Newsweek Magazyn Kryminalny, który będzie dostępny od 8 lipca br. w salonach prasowych, na Literia.pl oraz w ramach subskrypcji Onet Premium.
08.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 8 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 8 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
07.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 7 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 7 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
06.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 6 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 6 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
05.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 5 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 5 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
04.07.24, 09:00
| prasa » informacje
Politycy! Nie zabijajcie polskich mediów! Ogólnopolski protest mediów w sprawie nowelizacji ustawy o prawie autorskim 
4 lipca br. ruszyła akcja protestacyjna mediów w sprawie nowelizacji ustawy o prawie autorskim. Ponad 350 mediów z całej Polski, Izba Wydawców Prasy, Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców Repropol, Związek Pracodawców Wydawców Cyfrowych, Stowarzyszenie Gazet Lokalnych oraz Stowarzyszenie Mediów Lokalnych apelują do polityków o wprowadzenie poprawek, które wzmacniają wydawców w negocjacjach z big techami dot. wynagrodzeń za wykorzystywane przez nich treści.   
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.