19.06.24, 16:00

Górska o Klimacie. Nowa audycja Pauliny Górskiej w Trójce

Paulina Górska, fot.: Andrzej Świetlik

W ramówce Trójki debiutuje audycja „Górska o Klimacie”. Program uzupełni ofertę programów dotyczących zagadnień świata natury („Księstwo Ptaków”, „Królestwo Roślin”). Nowy format, którego gospodynia będzie Paulina Górska, emitowany będzie w każdy poniedziałek o godz.12.00.

Bardzo się cieszę z możliwości współpracy z Pauliną. Słuchaczki i słuchacze Trójki od dawna zasługiwali na opowieść o ekologii, tworzoną na bazie przekonania, że mamy obowiązek uratować świat dla nas samych, ale przede wszystkim dla naszych dzieci. Nasze wspólne zaangażowanie ma sens” - mówi Agnieszka Szydłowska, dyrektorka-redaktorka naczelna radiowej Trójki.

Paulina Górska jest dziennikarką klimatyczną, prowadzi działalność w mediach społecznościowych i podcastach. Jest ekspertką w programie Climate Leadership prowadzonym przez Centrum UNEP/GRID i jurorką konkursów i festiwali, m.in. Liderek Zrównoważonego Rozwoju FORBES WOMEN, plebiscytu radiowej Czwórki „Nieprzeciętni”, Łódź Design Festival, Glamour Eco Awards i nagrody „Ludzie, którzy zmieniają biznes", przyznawanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Trafiła na listę 100 Kobiet Roku 2022 magazynu „Forbes Women”. Propaguje i promuje świadomą, odpowiedzialną konsumpcję, ograniczanie śmieci i życie #lesswaste, współpracując z biznesem i instytucjami w całej Polsce. Absolwentka UMK w Toruniu i podyplomowych studiów zrównoważonego rozwoju na ALK w Warszawie.

Paulina Górska przygotowuje dla Trójki cykl audycji, które mają wspólny mianownik - odpowiedź na pytanie, co możemy zrobić, by nasze życie i decyzje, które podejmujemy każdego dnia - uwzględniały dobro nas wszystkich i nie szkodziły planecie. Choć świadomość problemów ekologicznych jest coraz większa to nadal (lub tym bardziej) potrzebujemy rzeczowej edukacji. Kiedyś wydawało się, że nasze zaangażowanie to przede wszystkim staranne segregowanie śmieci i rezygnowanie z używania plastiku. Jednak już wiadomo, że świadomość ekologiczna musi uwzględniać takie zagadnienia, jak bioróżnorodność, źródła energii, żywność czy rozwiązania dotyczące prowadzenia firm uwzględniające ochronę środowiska. O tym wszystkim Paulina umie opowiadać przekonująco i motywująco. Zwłaszcza ten drugi element jest bardzo ważny. Jeżeli mamy - jako ludzie - działać z poczuciem sprawczości, musimy realnie ocenić nasze możliwości. A jest ich nadal dużo" – mówi Agnieszka Szydłowska dyrektorka-redaktorka naczelna Trójki.

Komentarze

Powiązane

09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
05.07.24, 17:30
| radio » informacje
Ruszyła XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów Melchiory
Polskie Radio rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do XIX Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów „Melchiory”.
05.07.24, 06:15
| radio » informacje
Czwarte urodziny Radia Nowy Świat. Świętowanie w Nowej Rudzie i Kinotece
Radio Nowy Świat rozpoczyna świętowanie czwartych urodzin rozgłośni. Urodzinowe spotkania odbędą się dwóch miastach i w dwóch terminach. 6 lipca br. stacja zaprasza do Nowej Rudy, a 10 lipca do stolicy.
04.07.24, 10:20
| radio » informacje
RadioStany. Jan Białostocki z audycją o nieznanych zakątkach w USA w Polskim Radiu 24
7 lipca br. na antenie Polskiego Radia 24 zadebiutuje audycja „RadioStany”. Na podróż po Stanach Zjednoczonych zaprasza Jan Białostocki. Emisja w każdą niedzielę o godz. 18.30.
03.07.24, 11:38
| radio » informacje
Sezon ogórkowy. Podcast Beaty Lubelskiej w ofercie Radia Zet
Radio Zet uruchomiło wakacyjną serię podcastów „Sezon ogórkowy” Beaty Lubeckiej.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.