24.06.24, 07:30

Usłyszmy się w wakacje. Letnia ramówka Radia 357

Wakacyjna ramówka Radia 357, fot.:materiały prasowe

Radio 357 wzmacnia publicystykę. Nową redakcją pokieruje Katarzyna Pruchnicka. Do prowadzących audycje publicystyczne dołączają nowi autorzy: Tomasz Kwaśniewski, Wioletta Myszkowska, Grażyna Bochenek i Maciej Makselon. Startuje nowa audycja filmowa “Plan doskonały” - jej autorką będzie Anna Tatarska.

Letnia ramówka Radia 357 startuje 24 czerwca br. pod hasłem “Usłyszmy się w wakacje”. W ofercie pojawią się nowe audycje, a także publicystyka w rozszerzonej wersji. Zespół Radia 357 powołał osobną redakcję publicystyki. „Chcemy jeszcze mocniej postawić na jakościową, dobrą publicystykę, która jest jednym ze znaków rozpoznawczych Radia 357. Mamy szerokie spektrum audycji tworzonych przez świetnych dziennikarzy. Powołując osobną redakcję, chcemy zadbać o audycje słowne jeszcze bardziej - w przemyślany sposób. I konsekwentnie tworzyć miejsce, które będzie pierwszym wyborem dla osób, szukających pogłębionych treści publicystycznych w formie audio - zarówno na żywo, jak i w podcastach” - mówi Agnieszka Szwajgier, odpowiedzialna w zarządzie Radia 357 za ofertę programową. „Pracując nad nowymi propozycjami bardzo uważnie wsłuchiwaliśmy się w głosy i wybory naszej społeczności słuchaczy i patronów. Prezentujemy pierwsze efekty, ale na pewno nie mówimy tu ostatniego słowa. Wręcz przeciwnie - słowa, choć nie tylko, będzie u nas coraz więcej” - dodaje Szwajgier.

Nową przestrzenią będzie kierować Katarzyna Pruchnicka, która będzie budowała ofertę publicystyczną, angażując autorów z zespołu oraz z zewnątrz. „Chcemy, żeby na naszej antenie było miejsce na ambitną i różnorodną publicystykę: aktualności, kulturę, sport, psychologię, sprawy polityczne i społeczne - po to, by być blisko ważnych tematów, pokazywać je z różnych perspektyw i sięgać głębiej. Chcemy rozmawiać ze słuchaczami o tematach, które poruszają w rozmowach w domach i w pracy. Dlatego - to druga ważna zmiana - w jeszcze większym wymiarze do współtworzenia audycji zaprosimy naszą Społeczność, stwarzając miejsce na kontakt telefoniczny i mailowy” - mówi Katarzyna Pruchnicka, kierująca redakcją publicystyki Radia 357.

Pierwsze nowości pojawią się już w ramówce wakacyjnej i będą kontynuowane jesienią. Do stałych prowadzących dołączą nowi autorzy. „Plac na rozdrożu” to nazwa wieczornego pasma publicystycznego w Radiu 357 nadawanego o 21:00. Godzinne audycje prowadzone są przez różnych autorów. Każda audycja ma inny temat. „Zadbamy o to, żeby słuchacze Radia 357 otrzymywali interesujące i rzetelne komentarze obecnej, często burzliwej, rzeczywistości. Świat nas otaczający w każdej odsłonie zmienia się ostatnio niezwykle dynamicznie. Postaramy się go jeszcze lepiej opowiadać” - mówi Katarzyna Pruchnicka.

W odnowionej formule Plac na rozdrożu poprowadzą: nowi autorzy (Tomasz Kwaśniewski, Wioletta Myszkowska, Grażyna Bochenek i Maciej Makselon), autorzy znani z innych audycji (Michał Żakowski, Filip Jaślar, Katarzyna Pruchnicka, Patrycjusz Wyżga, Michał Olszański, Paulina Kozion, Marta Kula, Marcin Klimkowski, Katarzyna Nowicka, Jarosław Juszkiewicz, Anna Król, Tomasz Rożek i Maja Piskadło).

W trakcie każdej audycji do jej współtworzenia zostaną zaproszeni słuchacze, którzy będą mogli zadzwonić lub napisać do prowadzących. „Plac na rozdrożu” będzie nadawany cztery razy w tygodniu - od poniedziałku do czwartku o godz. 21:00.

Czas na film

“Plan doskonały” to nowa propozycja dla miłośników filmów, seriali i popkultury. Poprowadzi ją Anna Tatarska. "Plan doskonały" będzie dla słuchaczy Radia 357 przewodnikiem - po premierach, wydarzeniach, festiwalach. Będę mówić o aktualnościach, o tym, co trzeba koniecznie zobaczyć w kinie, telewizji i w serwisach streamingowych, ale też o tym, od czego lepiej uciekać. To, co będzie nas wyróżniać, to oryginalne, autorskie materiały z twórcami z całego świata - zarówno krótkie rozmówki o popkulturowym charakterze jak i pogłębione, zniuansowane wywiady. Do studia zaproszę też specjalistów z różnych, nie tylko około filmowych dziedzin, by wspólnie z nimi przyjrzeć się kontekstowi, historii, legendom i prognozom” - mówi Anna Tatarska, autorka nowej audycji filmowej w Radiu 357.

“Plan doskonały” po raz pierwszy pojawi się 28 czerwca, a potem w każdy piątek o godz. 14:00.

Kim jest Anna Tatarska?

Anna Tatarska to dziennikarka filmowa i kulturalna, publikująca regularnie w różnych mediach - m.in. „VOGUE”, „Pani”, „Zwierciadło”, „Gazeta Wyborcza”, Onet, Interia, Vogue.pl). Przeprowadza wywiady filmowe z gwiazdami w „Dzień Dobry TVN”, a także regularnie współpracuje z mediami anglojęzycznymi, m.in. z portalem Variety, Slant Magazine, Fandor, Europa Cinemas. Jest członkinią międzynarodowej grupy dziennikarzy wyłaniającej zwycięzców Złotych Globów i członkinią European Film Academy. Do Radia 357 przeszła z radia ChilliZet, gdzie przez ostatnie 2,5 roku wspólnie z Tomaszem Śliwińskim prowadziła program "Filomozgrani".

Nocne Polaków rozmowy

Jedną z nowości w Radiu 357 będzie audycja, której temat nie będzie znany w momencie jej rozpoczęcia, a narzuci go pierwszy telefon od słuchacza. Poprowadzi ją Tomasz Kwaśniewski. „Radio 357 zaproponowało mi bardzo ciekawe wyzwanie. Nawet gdy powiemy wszystko - nadal nie będzie do końca wiadomo, co to będzie za audycja. Każde jej wydanie będzie absolutną niespodzianką - także dla mnie” - mówi Tomasz Kwaśniewski.

Celem audycji będzie wsparcie osób borykających się z różnymi życiowymi trudnościami i dylematami. Nocne rozmowy, wypełnione głosami słuchaczy mają pomóc osobie, która zadzwoni jako pierwsza i podzieli się tym, co obecnie jest dla niej ciężarem lub życiowym wyzwaniem.

Kim jest Tomasz Kwaśniewski?

Tomasz Kwaśniewski jest dziennikarzem, reporterem, laureatem wielu nagród (m.in. Grand Press i nagrody im. Teresy Torańskiej), autorem książek reporterskich i książek z rozmowami, współautorem scenariuszy komiksowych. Napisał "Dziennik ciężarowca", "Dziennik taty”, „Jedno oko na Maroko”, „W co wierzą Polacy” czy „Czasem czuły, czasem barbarzyńca”. Studiował filozofię na Uniwersytecie Warszawskim.

Kuba Strzyczkowski spędzi lato w mieście

Jedna z najpopularniejszych audycji w Radiu 357, czyli codzienny cykl Kuby Strzyczkowskiego “Co Państwo na to?" z telefonami od słuchaczy w poprzednich latach miał zawsze wakacyjną przerwę. Tym razem będzie można tej audycji słuchać także latem. „Audycja Kuby Strzyczkowskiego z mocnym udziałem słuchaczy to esencja tego, co chcemy robić w publicystyce, czyli łączyć różne tematy, głos społeczności i wiedzę ekspertów. Dlatego postanowiliśmy, że z nieco zmienionym tytułem i w bardziej wakacyjnym charakterze audycja “Co Państwo? Lato!” będzie na antenie także w lipcu i sierpniu. A wraz z Panem Kubą poprowadzi ją Michał Żakowski” - wyjaśnia Agnieszka Szwajgier.
W wakacyjnej odsłonie zaproszeni goście, eksperci oraz słuchacze podejmą lżejsze, często zaskakujące tematy i podzielą się swoimi doświadczeniami. Nie zabraknie humoru, ale i okazji do poważniejszych przemyśleń.

Mam grać? dłużej

Letnią ramówkę Radia 357 wypełnią także propozycje od redakcji muzycznej - w tym wydłużona audycja “Mam grać?”, którą poprowadzą Ola Budka, Marta Kula, Maja Piskadło, Marcin Bisiorek oraz duet Michał Gąsiorowski - Marcin Klimkowski, nowa audycja Antoniego Grudniewskiego “Recordstore” i kolejna nowość - “Miękkie lądowanie” Natalii Fiedler.

W każdą sobotę różni autorzy zmierzą się też z wyzwaniami, rzuconymi przez Patronów Radia 357 w ramach akcji SłyszyMiSię. Spośród ponad 700 propozycji zespół Radia 357 wybrał najbardziej niespodziewane pomysły na audycje, z których każda będzie niespodzianką. Jak poradzili sobie z nimi radiowi autorzy będzie można usłyszeć w każdą sobotę o godz. 15:00.

Czarna Helena wraca

Pasmo niecodziennych wyzwań poprzedzi co tydzień spotkanie z załogą Radiowego Domu Wypoczynkowego “Czarna Helena”, czyli Arturem Andrusem i Filipem Jaślarem.

Z kolei w każdą środę w cyklu “Know hau” Michał Olszański wraz z Izą Woźniak będą szukali domu dla podopiecznych psich schronisk. Spotkania z Michałem Olszańskim w audycji “Popołudniówka” po 16:00.

Komentarze

Powiązane

11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.