24.06.24, 10:20

Felietony Michała Rusinka i powieść Artura Andrusa w letniej ramówce RMF Classic

Wakacje z RMF Classic, fot.: materiały prasowe

W lipcowej ramówce RMF Classic jednym z wiodących tematów będzie sport, a dokładniej Euro 2024 oraz Igrzyska Olimpijskie. W wakacyjnych programach nie zabraknie też powieści w odcinkach Artura Andrusa i felietonów Michał Rusinka.

Od 1 lipca słuchacze będą mogli wziąć udział w konkursie „Wioska olimpijska” (dni powszednie 11-15.30), w którym oprócz zadań konkursowych i atrakcyjnych nagród, m.in. okolicznościowych medali RMF Classic, znajdzie się także wiele ciekawostek związanych z Igrzyskami, m.in. o najwybitniejszych polskich sportsmenkach, hymnach narodowych, sporcie w filmie czy olimpijskich maskotkach. Nie zabraknie też informacji z Niemiec, gdzie kończyć się będą Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej.

W letniej ramówce znajdą się także znane pasma, takie jak „Wakacyjne śniadanie mistrzów”, „Mapa lata”, czy weekendowe „Wakacyjny Atlas Polski”, „Czas relaksu”, „Zielona Niedziela” i „Głosy bez granic”.

Wśród nowości będą wakacyjna powieść w odcinkach „Paragony miłości” Artura Andrusa, którą autor przeczyta wraz z dziennikarzami RMF Classic oraz felietony „Od Ameryki do Wytrzyszczki” literaturoznawcy Michała Rusinka, który opowie o nietypowych nazwach polskich miast i miejscowości.

W każdy poniedziałek o książkach, w których istotną rolę odgrywają zwierzęta, opowiedzą Szymon Kloska i Tomasz Pindel w letniej odsłonie „Piątki z literatury” pod hasłem „Dwójka z zoologii”, w środy Katarzyna Hnat zaprezentuje „Podróże dookoła książki”, zaś w soboty książki „Do czytania na hamaku” polecać będzie Łukasz Wojtusik. W sobotnie wieczory pojawi się natomiast wakacyjny program „Muzyczna Riwiera RMF Classic”, w którym prezentowana będzie dobrana specjalnie na tę porę relaksacyjna muzyka filmowa.

Słuchacze stacji będą mieli też okazję poznać najważniejsze letnie wydarzenia i festiwale muzyczne, filmowe i teatralne, do wygrania będą też bilety i zaproszenia.

Nietypowa prognoza wieczorami 

Każdego wieczoru, przez całe wakacje, będzie także można usłyszeć „Prognozę astronomiczną”, czyli zapowiedzi tego co można zaobserwować na nocnym niebie. To cykl tradycyjnie już przygotowywany we współpracy z Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach.

Komentarze

Powiązane

11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.