24.06.24, 08:30

Ruszyło Lato z radiem. Stacja zapowiada pikniki i konkursy

Zapowiedź programu, fot.: materiały prasowe

21 czerwca br. ruszyła kolejna edycja „Lata z radiem”. W piątek o godz. 9.00 na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia zabrzmiała po raz pierwszy w tym roku „Polka Dziadek”. Podczas wakacji dziennikarze Jedynki będą odwiedzać polskie miasta i spotykać się ze słuchaczami podczas pikników rodzinnych. 

„Lato z Radiem na antenie Programu Pierwszego będzie pełne emocji, radości i oczekiwania na spotkania ze słuchaczami. Codziennie będziemy proponować moc atrakcji. Nie zabraknie emocji podczas sportowych zmagań na paryskich olimpijskich arenach – nie zabraknie ich też na antenie Jedynki. Zaproponujemy rywalizację w iście sportowym stylu – do wygrania romantyczny wyjazd dla dwojga do Paryża. Tych, którzy będą się chcieli z nami spotkać zapraszamy już w lipcu na nasze Pikniki Rodzinne. W tym roku w trasie Lata z radiem towarzyszyć nam będzie Telewizja Polska – wspólnie zapraszamy na koncerty, pikniki i oczywiście na spotkanie z naszymi dziennikarzami” – mówi Magda Szturemska, zastępczyni dyrektorki – redaktorki naczelnej Programu 1.

Tegoroczna edycja „Lata z radiem” będzie ma być pełna muzycznych niespodzianek, spotkań i wspólnej zabawy. 21 czerwca na pierwszą audycję „Lata z radiem” zaprosił poprowadził Roman Czejarek. W ekipie Lata z radiemprogramu są także tacy również znani i lubiani dziennikarze jak:- Sława Bieńczycka, Agnieszka Kunikowska, Patryk Michalski, Małgorzata Abgarowicz, Patryk Bedliński i Maciek Walecki.

Podczas tegorocznej trasy „Lata z radiem” tematem przewodnim będzie woda. Dziennikarze radiowej Jedynki powędrują wzdłuż rodzimych rzek i jezior oraz zawitają nad Bałtyk. W trakcie „Lata z radiem” poruszane będą także kwestie ekologii i dbałości o zasoby.

Dziennikarze Jedynki przygotowali także mnóstwo propozycji antenowych, m.in. konkurs „Romantyczny Paryż”, który powstał w nawiązaniu do rozpoczynających się 26 lipca Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Nagrodą główną będzie tygodniowy pobyt dla dwojga właśnie w Paryżu. Chętni do wzięcia udziału powinni przesłać swoje zgłoszenie za pomocą specjalnego formularza, który zamieszczony będzie na specjalnej stronie. W trakcie audycji zostaną zadane pytanie konkursowe, na które należy odpowiedzieć za pomocą wiadomości tekstowej (SMS). Każda poprawna odpowiedź będzie punktowana, a zadaniem uczestników będzie zdobycie jak największej liczby punktów. Dziesięć osób przejdzie do II etapu. Zwycięzcę wybierze Kapituła Konkursu.

Kryminały i lektury Jedynki 

Kolejną propozycją będzie zabawa literacka „Lato z Dreszczykiem”, polegająca na współtworzeniu przez słuchaczy opowiadania kryminalnego. Na specjalnej stronie został zamieszczony pierwszy fragment oraz opis bohatera. Zadaniem słuchaczy będzie dopisywanie kolejnych fragmentów tej historii. Swoje propozycje można przesyłać za pomocą formularza zgłoszeniowego, znajdującego się na stronie internetowej. W każdy poniedziałek począwszy od 24 czerwca w audycji „Lato z radiem”, prezentowany będzie wybrany fragment, który jednocześnie stanie się dalszym ciągiem publikowanego opowiadania. Jego zakończenie będzie można poznać wraz z końcem tegorocznej trasy „Lata z radiem”.

Podczas wakacji na antenie Jedynki nie zabraknie także literatury. Od 24 czerwca w „Lekturach Lata z radiem” zaprezentowane zostaną wybrane opowieści kryminalne polskich autorów. Jako pierwsza – powieść szpiegowska Igora Brejdyganta „Uwolniona”. Słuchacze Jedynki zmierzą się także z zagadkami słownymi w „Skojarzeniach”, a do kolekcji wakacyjnych pamiątek trafi, m.in. maskotka tegorocznej edycji. Dziennikarze wyruszą też w podróż szlakami dziedzictwa kulinarnego, pełnego wyjątkowych polskich produktów i smakołyków.

W ramach tegorocznej edycji „Lata z radiem” trasa koncertowa i pikniki rodzinne, odbywać się będą we współpracy z Telewizją Polską.

 Audycja „Lato z radiem” będzie emitowana od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 - 12.00.

Komentarze

Powiązane

22.07.24, 13:58
| radio » ludzie
Małgorzata Kościelniak przechodzi z Meloradia do Złotych Przebojów
Do zespołu Radia Złote Przeboje dołączy Małgorzata Kościelniak, która do tej pory była związana z Meloradiem.
22.07.24, 09:13
| radio » informacje
Katarzyna Kwiatkowska głosem Polskiego Radia RDC
22 lipca br. pojawiła się nowa oprawa ramówki Polskiego Radia RDC w której pojawił się głos Katarzyny Kwiatkowskiej.
18.07.24, 22:34
| radio » informacje
Polskie Radio Kierowców na żywo z Master Truck Show 2024
Polskie Radio Kierowców od 19 do 21 lipca br. będzie emitować program ze studia plenerowego z Polskiej Nowej Wsi pod Opolem. Po raz 20. odbywać się tam będzie impreza skierowana do kierowców i miłośników ciężarówek - Master Truck Show 2024. Polskie Radio Kierowców jest patronem medialnym wydarzenia.
18.07.24, 14:00
| radio » informacje
XXV Festiwal Bachowski Świdnica na antenie Dwójki
18 lipca br. rozpoczyna się XXV Festiwal Bachowski Świdnica. Program 2 Polskiego Radia, który jest patronem imprezy, przeprowadzi transmisje koncertów.
17.07.24, 13:40
| radio » informacje
Pierwsza Noc Promsów w Dwójce. Transmisje aż do połowy września
Program 2 Polskiego Radia zaplanował na piątek, 19 lipca br., transmisję pierwszego wieczoru Promsów z Royal Albert Hall. Dwójka przez całe lato będzie transmitować najciekawsze koncerty z największego na świecie letniego festiwalu muzyki poważnej, który co roku organizowany jest w Londynie.
15.07.24, 06:30
| radio » informacje
Sprawozdanie finansowe Radia Nowy Świat za 2023: rosną koszty wynagrodzeń i energii
12 czerwca br. odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników Radia Nowy Świat, którego głównym tematem było zatwierdzenie sprawozdania finansowego i sprawozdania Zarządu za rok 2023 oraz udzielenia członkom Zarządu Spółki absolutorium z wykonania przez nich obowiązków w roku obrotowym kończącym się w dniu 31 grudnia 2023 r.
12.07.24, 10:30
| radio » informacje
Koncert Agi Zaryan w ramach cyklu Jazz.PL w Dwójce
12 lipca br. w ramach cyklu „Jazz.PL” na antenie Dwójki będzie transmitowany koncert Agi Zaryan. Transmisja została zaplanowana od godz. 18.00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz – w formie streamingu wideo – na: Facebooku, stronie internetowej stacji i kanale YouTube Dwójki.
11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.