25.06.24, 06:30

Renata Grochal, Jacek Czarnecki i Jarosław Kuźniar gospodarzami podcastu Strefa wpływów

Jacek Czarnecki, fot.: materiały prasowe Polskiego Radia

21 czerwca br., w ofercie Polskiego Radia zadebiutował podcast polityczny „Strefa wpływów”. Renata Grochal, Jacek Czarnecki i Jarosław Kuźniar będą analizować najważniejsze wydarzenia polityczne tygodnia. Wspólny podcast polityczny Jedynki, Programu 3 Polskiego Radia i Polskiego Radia będzie udostępniany na stronie internetowej nadawcy oraz na platformach podcastowych.

„Podcast „Strefa wpływów” jest dowodem tego, że Polskie Radio bardzo poważnie traktuje „rosnący” rynek podcastów w Polsce. Chcemy wykorzystać to zainteresowanie, by dzięki ekskluzywnym treściom, które realizujemy, dotrzeć do nowych odbiorców. Należący do czołówki polskich dziennikarzy autorzy podcastu - Renata Grochal, Jacek Czarnecki oraz Jarosław Kuźniar gwarantują zarówno inspirującą jakość, jak i oryginalność. Właśnie takie projekty pokazują najlepiej, że Polskie Radio odzyskuje wiarygodność” – mówi Paweł Majcher, redaktor naczelny Polskiego Radia.

Co tydzień w piątek, troje dziennikarzy Polskiego Radia: Renata Grochal, Jacek Czarnecki, i Jarosław Kuźniar będzie analizować najważniejsze wydarzenia polityczne minionego tygodnia - czasem z lekkim przymrużeniem oka, ale jak zapewnia Polskie Radio zawsze docierając do sedna.

„Ostatnie kampanie pokazały, że polityka wciąż rozpala wielkie emocje, a wybrańcy narodu nie zwalniają tempa i do wyborów prezydenckich wiele się jeszcze wydarzy. Chcemy, by nasi słuchacze i widzowie mieli poczucie, że trzymają rękę na pulsie najważniejszych wydarzeń politycznych. Będziemy analizować, co wynika z konkretnych politycznych decyzji, opowiadać o tym, co dzieje się za kulisami - zarówno u rządzącej koalicji, jak i opozycji. Myślę, że mieszanka naszych osobowości i charakterów może sprawić, że wyjdzie z tego całkiem ciekawe przedsięwzięcie” – mówi Renata Grochal.

Będziemy mówili nie tylko o wydarzeniach z pierwszych stron gazet, ale także o tych mniej głośnych, a bardzo istotnych z punktu widzenia naszych słuchaczy. Postaramy się też prostym językiem tłumaczyć niektóre zawiłe polityczne decyzje lub ich brak” – zapowiada Jacek Czarnecki, zastępca dyrektorki – redaktorki naczelnej Programu 1 Polskiego Radia.

„Ten rodzaj dziennikarstwa i publicystyki jest hitem amerykańskiej i brytyjskiej strefy audio. Dajemy słuchaczom szeroką perspektywę. Na życzenie - tam gdzie chcą. To dotyczy tematów sportowych i politycznych (…)” - dodaje Jarosław Kuźniar.

Premierowe odcinki „Strefy wpływów” będą dostępne co tydzień, w piątek na podcasty.polskieradio.pl, Youtubie oraz na najważniejszych platformach podcastowych. Fragmenty „Strefy Wpływów” pojawią się również w piątki o godz. 18:00 na antenie Polskiego Radia 24.

Komentarze

Powiązane

11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.