04.12.24, 16:45
Interia rozwija treści Premium. Ziemowit Szczerek, Tomasz Sajewicz i Dominik Héjj publicystami Interii
Interia wzmacnia tematykę zagraniczną. Autorami materiałów Premium zostali: Tomasz Sajewicz prosto z, Dominik Héjj oraz Ziemowit Szczerek.
Interia reaguje na zmiany na świecie i rozwija portfolio z materiałami premium o tematyce zagranicznej. Wśród nowych autorów znaleźli się dziennikarze, eksperci i felietoniści.
Tomasz Sajewicz podzieli się z użytkownikami Interii materiałami prosto z Dalekiego Wschodu. Zrelacjonuje najważniejsze wydarzenia, m.in. w Chinach, Japonii, Tajlandii, Mongolii oraz przyjrzy się sytuacji na podzielonym Półwyspie Koreańskim. Sajewicz, jako wieloletni korespondent w Azji, wyjaśni też znaczenie Tajwanu w politycznej grze dwóch mocarstw - USA i Chin.
Dominik Héjj kompleksowo zajmie się kwestiami politycznymi i społecznymi dotyczącymi Węgier. Ekspert sprawdzi dla Interii, czy Budapeszt wykorzysta zwycięstwo Donalda Trumpa, żeby umocnić swoją pozycję w Unii Europejskiej. Przeanalizuje politykę Węgier wobec Rosji oraz skomentuje nie najłatwiejsze relacje Viktora Orbána z Warszawą.
Z kolei Ziemowit Szczerek zabierze użytkowników Interii w podróż po Europie Środkowo-Wschodniej - od krajów bałtyckich po Bałkany. W felietonach przedstawi zjawiska, trendy i wyzwania w polityce zagranicznej, które wyróżniają ten region na tle Starego Kontynentu. Odwiedzi peryferia Europy, żeby poznać opinie jego mieszkańców.
Felietony, reportaże i analizy Sajewicza, Héjja i Szczerka wzbogacą portfolio Interii z treściami o tematyce zagranicznej. Portal w ramach cyklu „Interia Bliżej Świata” prezentuje materiały premium z największych redakcji na świecie („The Washington Post”, „The Economist”, „The Guardian”, „The Observer”, „The Spectator”, „Le Monde” oraz „El Pais”). Interia przekazuje też gorące i relacje Tomasza Lejmana z Niemiec oraz Magdy Sakowskiej z USA.
Kim jest Tomasz Sajewicz?
Korespondent w Azji. Od 2005 r. (przez 18 lat) nieprzerwanie prowadził biuro Polskiego Radia w Pekinie. Jeden z nielicznych polskich dziennikarzy, któremu udało się dostać do Pjongjangu. W Pekinie w Klubie Korespondentów Zagranicznych w Chinach przez trzy lata odpowiadał za program wykładów i dyskusji panelowych z udziałem międzynarodowych ekspertów zajmujących się tematyką chińską. Sajewicz jest współautorem - wraz z prof. B. Góralczykiem i dr M. Jacoby - książki "Nowa Gra w Chińczyka".
Przed przyjazdem do Azji korespondent Polskiego Radia S.A. w Iraku i Polskiego Radia dla Zagranicy na Białorusi. Współpracował z TVP, TVN i Polsatem, publikował m.in. w "Przekroju", "Gazecie Wyborczej", "Tygodniku Powszechnym" i "Press". Ostatnio zafascynowany Molukami Północnymi, gdzie realizuje swój najnowszy projekt dziennikarski.
Kim jest Dominik Héjj?
Politolog specjalizujący się w tematyce węgierskiej. Doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce. Analityk polityki węgierskiej. Nauczyciel akademicki. Twórca serwisu kropka.hu poświęconego węgierskiej polityce, a także profilu na portalu X (dawniej Twitter) pod nazwą @kropka_hu, na którym na bieżąco komentuje wydarzenia węgierskiej polityki. Autor książki "Węgry na nowo. Jak Viktor Orbán zaproponował narodową tożsamość". Autor kilkuset artykułów popularnonaukowych i naukowych dotyczących węgierskiej polityki, w tym polityki pamięci.
Km jest Ziemowit Szczerek?
Dziennikarz, pisarz, felietonista. Laureat "Paszportu Polityki", wielokrotnie nominowany do "Nike" i "Angelusa".
Komentarze