28.10.16, 22:27
W poniedziałek i wtorek Jedynka zaprasza na specjalne wydanie audycji „Cztery Pory Roku”. Dziennikarze w specjalnym studiu plenerowym, usytułowanym w pobliżu warszawskich Powązek, razem z gośćmi będą wspominać najwybitniejsze postaci świata kultury, muzyki, polityki, sportu i życia publicznego.
W poniedziałek, 31 października br. „Cztery Pory Roku” (8.30-12.00) ze studia plenerowego poprowadzą Sława Bieńczycka i Roman Czejarek. Gośćmi dziennikarzy będą, m.in. Artur Stachowski – przewodnik po Warszawie, który opowie o historii Cmentarza na Powązkach. Karolina Wichowska autorka wydanej przez IPN książki „Łączka” – o poszukiwaniach i identyfikacji ofiar terroru komunistycznego pochowanych na warszawskich Powązkach. Arkadiusz Żołnierczyk z portalu Warszawy Historia Ukryta, który przedstawi historię warszawskich cmentarzach innych wyznań (m.in. tatarskiego i prawosławnego). O tym jak wygląda organizacja ruchu i jak najlepiej dojechać na warszawskie cmentarze opowie w programie Igor Krajnow z Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie. Po godz. 13.00 na antenie pojawi się Małgorzata Raducha, która tak zapowiada audycję: „Każdy ma swoją rodzinę, bliższą i dalszą, ale od dekad najbliższą radiową rodziną są Matysiakowie z ul. Dobrej na Powiślu. Z nestorką rodu, Wisią czyli Ludmiłą Łączynską, oraz radiową Dorotą, żoną Gienka Ewą Kanią, powspominamy protoplastów Rodu: Helenę i Józefa czyli niezapomnianych wspaniałych aktorów Stanisławę Perzanowską i Jana Ciecierskiego.”
We wtorek, 1 listopada w studiu plenerowym Jedynki przy cmentarzu powązkowskim pojawią się kwestujący: aktorzy, dziennikarze, przedstawiciele środowiska politycznego i działacze społeczni, z którymi porozmawiają prowadzący tego dnia „Cztery Pory Roku” Jolanta Fajkowska i Marcin Kusy. Od godz. 13.00 relacje do „Muzycznej Jedynki” nadadzą Monika Tarka i Robert Kilen. W audycji pojawią się, m.in. wspomnienia o wielkich muzykach, którzy spoczywają na Powązkach. Nie zabraknie również muzyki ilustrującej wielkich polskich twórców i popularnych muzyków, wśród nich: Czesława Niemena, Tadeusza Nalepę, Krzysztofa Komedę, Irenę Jarocką i nieco zapomnianych Zbigniewa Kurtycza i Ludmiłę Jakubczyk. Dziennikarze porozmawiają również z osobami kwestującymi na cmentarzu.