49. Międzynarodowa Konferencja i Wystawa PIKE 2022 (podsumowanie)
Zorganizowana w dniach 3-5.10.2022 roku przez PIKE i Fundację PIKSEL 49 Międzynarodowa Konferencja i Wystawa PIKE 2022 w Toruniu skupiła ponad 500 uczestników i odwiedzających konferencję, 350 online oraz 35 wystawców. 
02.10.23, 08:00
| telewizja / VOD » wydarzenia branżowe
­­50 Międzynarodowa Konferencja i Wystawa PIKE
2-4 października 2023 roku, hotel DoubleTree by Hilton, Łódź. MEDIA I TELEKOMUNIKACJA W DOBIE AI.
11.07.23, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Ratujmy telewizje lokalne. Debata w Senacie rozpoczęła ogólnopolską akcję PIKE
W Senacie RP odbyła się debata pt. „Panel ekspercki. Rola telewizji lokalnych w debacie publicznej”. Celem spotkania było umiejscowienie telewizji lokalnych w debacie publicznej i zaadresowanie potrzeby stworzenia nowego modelu finansowania telewizji lokalnych w Polsce. Debata zainaugurowała ogólnopolską akcję „Ratujmy telewizje lokalne”.
22.06.23, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Raport Arthur D. Little: koszty operatorów rosną szybciej niż przychody
Skokowy wzrost inflacji dotknął cały sektor telekomunikacyjny i spowodował bezprecedensowy w ostatnich dwóch dekadach wzrost kosztów - wynika z raportu „Wpływ sytuacji makroekonomicznej na funkcjonowanie operatorów telekomunikacyjnych w Polsce”, opracowanego przez Arthur D. Little na zlecenie Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej.
24.05.23, 14:30
| telewizja / VOD » informacje
Branża telekomunikacyjna apeluje o dialog z regulatorami na rzecz likwidacji barier inwestycyjnych w środowisku wysokiej inflacji
Na zakończonej w Sopocie Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej przedstawiciele branży telekomunikacyjnej dyskutowali o wpływie aktualnego otoczenia makroekonomicznego, w szczególności wysokiej inflacji, na polskich przedsiębiorców oraz o inwestycjach w rozwój zaawansowanych usług cyfrowych i infrastruktury szerokopasmowej.
20.04.23, 10:45
| telewizja / VOD » informacje
Lex Pilot do kosza. PIKE: wygrał wolny rynek i polscy widzowie
Polska Izba Komunikacji Elektronicznej z zadowoleniem przyjęła informacje przekazane przez stronę rządową o zamiarze wyłączenia z przepisów wprowadzających Prawo Komunikacji Elektronicznej zmian do ustawy o Radiu i Telewizji (tzw. Lex Pilot). O całkowite odrzucenie tych zapisów branża apelowała od momentu ich pojawienia się w ustawie.
30.03.23, 12:00
| telewizja / VOD » informacje
Komisja odrzuca przepisy Lex Pilot
Członkowie Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii na posiedzeniu 29 marca br. zdecydowali o odrzuceniu rządowych projektów ustawy Prawo Komunikacji Elektronicznej oraz przepisów wprowadzających ustawę PKE (tzw. Lex Pilot).
24.03.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Lex Pilot. Zdaniem branży ustawa w proponowanym kształcie osłabi telewizje lokalne
Lokalne telewizje są ważne dla polityków wszystkich ugrupowań, ponieważ zapraszani są oni do programów polityczno-publicystycznych, które zajmują nawet 40 proc. czasu antenowego - takie wnioski płyną z ankiety Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej wśród telewizji lokalnych. Lex Pilot spowoduje, że dalsze funkcjonowanie lokalnych telewizji będzie zagrożone.
10.03.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Lex Pilot: będzie konieczność wymiany prawie 10 mln dekoderów
Jak informuje branża, konieczność wymiany niemal wszystkich dekoderów w Polsce czeka abonentów, jeśli w życie wejdą przepisy dotyczące Lex Pilot. Wymienionych będzie musiało być blisko 10 mln urządzeń. Szacunkowy koszt wymiany dekoderów może wynieść prawie 5 mld zł.
06.03.23, 15:47
| telewizja / VOD » informacje
Około 200 przedstawicieli branży bierze udział w wysłuchaniu publicznym w sprawie Lex Pilot
W Sejmie wysłuchanie publiczne w sprawie m.in. przepisów wprowadzających Prawo Komunikacji Elektronicznej (tzw. Lex Pilot). Udział w nim bierze aż ok. 200 przedstawicieli organizacji, instytucji, nadawców i operatorów, a także mediów lokalnych. Celem wysłuchania publicznego jest przedstawienie skutków wprowadzenia planowanych zmian w ustawie.
07.02.23, 09:45
| telewizja / VOD » informacje
Lex Pilot: jednak będzie wysłuchanie publiczne
6 lutego br., Komisja Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii postanowiła na posiedzeniu o wysłuchaniu publicznym ustawy Lex Pilot, które zaplanowano na 6 marca br.
27.01.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Lex Pilot. Branża apeluje o prowadzenie transparentnych rozmów z rynkiem
Mimo sprzeciwu branży, Sejm przyjął w pierwszym czytaniu niekonsultowany z rynkiem, rządowy projekt nowelizacji Prawa komunikacji elektronicznej. 24 stycznia br., po raz czwarty z rzędu została odwołana Komisja Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, która miała się zajmować dalszym procedowaniem projektu w Sejmie.
16.01.23, 15:45
| telewizja / VOD » informacje
Rynek TV jednym głosem przeciwko #LexPilot
Zdaniem organizacji branżowych i sieci kablowych, Lex Pilot doprowadzi do wyższych opłat za telewizję, a także przyczyni się do pogorszenia jakości kanałów i ograniczy bogactwo wyboru. Eksperci sugerują, że rząd przejmie też kontrolę nad pilotami Polaków i wybierze kanały obowiązkowe oraz ustali ich kolejność. Zmiany dotkną nawet 10 mln gospodarstw domowych.
01.06.22, 13:00
| telewizja / VOD » wydarzenia branżowe
O przyszłości mediów i telekomunikacji. Ogólnopolska Konferencja Operatorów Komunikacji Elektronicznej [podsumowanie]
Zorganizowana w dniach 23-24 maja 2022 roku przez PIKE i Fundację PIKSEL Ogólnopolska Konferencja Operatorów Komunikacji Elektronicznej w Zakopanem zgromadziła ponad 350 uczestników oraz 25 Partnerów i Wystawców, przez dwa dni odbyto łącznie 30 debat i dyskusji panelowych oraz kilka wydarzeń towarzyszących. 
28.09.21, 07:00
| telewizja / VOD » informacje
Tytanowe Oka. Nominowani do nagrody w XVI edycji Festiwalu
24 września w siedzibie Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej organizatora Festiwalu, odbyło się spotkanie Kapituły Festiwalu o nagrodę „Tytanowego Oka”, na której wyłoniono trzy nominowane produkcje w każdej kategorii. 
06.10.20, 07:00
| telewizja / VOD » informacje
Lista laureatów Konkursu Programów Telewizji Lokalnych To Nas Dotyczy
Znamy zwycięzców Konkursu Programów Telewizji Lokalnych „To Nas Dotyczy”. Uroczyste wręczenie statuetek nastąpi jednak dopiero w przyszłym roku. 
02.10.20, 09:22
| telewizja / VOD » informacje
Znamy laureatów XV edycji Festiwalu Kanałów Tematycznych o nagrodę Tytanowego Oka
Podczas Konferencji PIKE 2020, która z racji trwającej pandemii COVID-19 odbyła się on-line, ogłoszono laureatów nagrody Tytanowego Oka w XV Festiwalu Kanałów Tematycznych.
27.09.20, 11:32
| telewizja / VOD » wydarzenia branżowe
Konferencja PIKE 2020 „Nowy świat – nowe wyzwania”
Liderzy branży telekomunikacji i mediów o nowych wyzwaniach i przyszłości branży w czasach pandemii.
24.09.20, 08:00
| telewizja / VOD » wywiady
Jerzy Straszewski: Bez naszych sieci nie byłaby możliwa zdalna nauka czy szybkie przekazywanie komunikatów władz
Rozmowa z Jerzym Straszewskim, Prezesem Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej (PIKE), m.in. o nowej formule Konferencji PIKE, wyzwaniach dla kablooperatorów podczas pandemii, planowanych regulacjach rynku mediów, a także mediach lokalnych, które znalazły się w trudnej sytuacji ekonomicznej.
12.08.20, 10:00
| telewizja / VOD » informacje
To nas Dotyczy. Znamy finalistów Konkursu Programów Telewizji Lokalnych
Organizatorzy I Etapu Konkursu Programów Telewizji Lokalnych "To Nas Dotyczy" 2020 ogłosili finalistów. XVII Edycja Konkursu przebiega w czterech kategoriach materiałów telewizyjnych: „Moja Mała Ojczyzna”, „News”, „Zwyczajnie niezwyczajni” oraz „Społecznie wrażliwi”. 
Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.