02.01.24, 06:00
| telewizja / VOD » badania rynku
MOC-no o zmianach w panelu. Nowości w badaniach TV poza domem realizowanych przez Gemius oraz w domu prowadzonych przez Nielsen w 2024 r.
12 grudnia br. odbyła się konferencja "MOC-no o zmianach w panelu-prezentacja zmian w badaniu oglądalności Nielsen In-home oraz Gemius OOH w 2024 r.” podczas której przedstawiono wnioski z audytów przeprowadzonych przez CESP, a także omówiono listę zmian w badaniach oglądalności w domu oraz poza domem i ich metodologiach.
25.07.23, 06:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Netflix rzadziej oglądany na ekranach telewizorów w czerwcu 2023 r.
Nielsen opublikował najnowsze zestawienie oglądalności na ekranach telewizorów „The Gauge" dla Polski za czerwiec 2023 r.
19.01.23, 12:29
| telewizja / VOD » badania rynku
Nielsen dostarczy platformie Netflix badania o zachowaniach widzów
Netflix będzie współpracować z Nielsenem. Wieloletnia umowa obejmuje rynki Stanów Zjednoczonych, Meksyku i Polski, dotyczy dostarczania Netflixowi danych TV i streamingowych pozwalających całościowo przedstawić współczesnych widzów i ich zwyczaje.
18.01.23, 06:00
| telewizja / VOD » badania rynku
Pierwsze zestawienie Nielsen Gauge w Polsce: na telewizorach wciąż dominuje linearna TV
Na telewizorach wciąż dominuje oglądalność telewizji linearnej, wideo online odpowiada za 6 proc. całkowitej oglądalności na ekranie telewizora; największy udział w streamingu ma Netflix - to główne wyniki Nielsen Gauge opublikowane dla Polski.
17.01.23, 12:29
| telewizja / VOD » badania rynku
CESP podsumowuje wyniki audytu danych pomiaru oglądalności in-home Nielsena
Po audycie systemu pomiaru oglądalności poza domem - OOH, którego wyniki i rekomendacje ogłoszone zostały w grudniu 2022 r., MOC TV (zrzeszenie nadawców telewizyjnych) zlecił audyt pomiaru oglądalności telewizji in-home Nielsena.
13.10.22, 12:30
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Rozpoznanie reklam dynamicznych w ofercie Nielsen
Firma Nielsen od października br. uruchomiła usługę (DAI) oraz zbiorcze raportowanie ich wyników w ramach pomiaru oglądalności telewizji w domach.
24.08.21, 07:00
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Branża reklamowa z wątpliwościami w sprawie fuzji danych Nielsena i Gemiusa
Branża reklamowa zajęła stanowisko w sprawie fuzji danych telemetrycznych z panelu Nielsena z danymi o oglądalności in home oraz out of home Gemiusa.
13.04.21, 16:00
| reklama & PR » informacje
Narzędzie Nielsen Market Lift będzie dostępne również w Polsce
Nielsen ogłosił globalną premierę narzędzia Nielsen Market Lift, które ma służyć do pomiaru kampanii marketingowych zarówno w skali krajowej, jak i regionalnej.
01.04.21, 07:00
| radio » multimedia
Nielsen od 25 lat bada oglądalność telewizji w Polsce
1 kwietnia 1996 r. Nielsen Media rozpoczął badanie oglądalności telewizji w Polsce. W tym czasie pomiar telewizji linearnej na jednym ekranie rozszerzył się o pomiar streamingu wideo na czterech ekranach: telewizorze, smartfonie, laptopie i tablecie. W przyszłości pomiar ma objąć również pomiar cenzusowy treści i reklam w internecie oraz pomiar oglądalności poza domem.
18.03.21, 08:00
| telewizja / VOD » badania rynku
Nielsen Media: telewizor coraz częściej służy do oglądania treści streamingowych
Stabilna liczba gospodarstw telewizyjnych i coraz więcej wideo online oglądanego na telewizorze. Najbardziej powszechne ekrany wykorzystywane do oglądania treści wideo to w kolejności: telewizor, smartfon, PC/laptop, tablet. Jednocześnie telewizor coraz częściej służy do oglądania treści streamingowych. 
08.12.20, 07:00
| telewizja / VOD » badania rynku
Czy Kevin znów będzie świątecznym hitem świąt?
Stacja Polsat 24 grudnia br. tradycyjnie pokaże film “Kevin sam w domu”. Pierwsza emisja w 2000 r. zgromadziła blisko 9 mln widzów, a po latach film nadal pozostaje hitem stacji. Aktualna sytuacja epidemiczna może sprawić, że okresie świątecznym jeszcze więcej widzów pozostanie w domu i zasiądzie przed telewizorami.
03.07.19, 08:00
| telewizja / VOD » ludzie
Elżbieta Gorajewska na emeryturze. Agnieszka Gosiewska nową szefową Nielsen Audience Measurement
Agnieszka Gosiewska obejmuje funkcję dyrektora zarządzającego Nielsen Audience Measurement (Nielsen Media). Elżbieta Gorajewska, po ponad 23 latach w Nielsenie, przechodzi na emeryturę. Pozostanie doradcą Nielsena. 
07.03.19, 12:15
| telewizja / VOD » informacje
TVP bez badań telemetrycznych? Nielsen nie weźmie udziału w przetargu TVP
Nielsen, globalny dostawca rozwiązań związanych z pomiarem oglądalności, poinformował, że nie weźmie udziału w przetargu na usługi telemetryczne ogłoszonym przez TVP 4 lutego 2019 r. Decyzja Nielsena ma wynikać z proponowanych przez TVP zapisów zawartych w dokumentacji przetargowej.
14.02.19, 09:00
| reklama & PR » artykuły
Nielsen: czym jest Healthy 2.0? Nowa fala trendu
Można zauważyć, że trend healthy rozwija się i samo mówienie o tym, że produkt nie zawiera wybranych składników czy niezdrowych elementów już nie jest nowością czy wyróżniającym się elementem propozycji. Healthy 2.0. – nowa fala omawianego trendu, idzie w kierunku wzbogacenia, wygody i odkrywania lokalnych składników na nowo. 
08.02.19, 13:00
| biznes i technologie » informacje
Nielsen: Piwo, wódka i whisky. Jakie alkohole najchętniej piją Polacy?
Agencja badawcza Nielsen przygotowała zestawienie alkoholi najczęściej spożywanych przez Polaków. W Nielsenie monitorowanych jest 14 kategorii napojów alkoholowych. Spośród nich wybranych zostało 10, na które Polacy wydali w 2018 r. najwięcej pieniędzy w handlu detalicznym.
22.01.19, 09:00
| reklama & PR » informacje
Nielsen: wzrost trendu health
Agencja badawcza Nielsen od kliku lat zauważa wzrost trendu healthy. Jakie produkty będą najszybciej rosły i czy trend zdrowej żywności na dobre zagościł już w portfelu producentów? Artykuł Moniki Dyrdy, client directora z Nielsena.
16.01.19, 19:00
| biznes i technologie » artykuły | reklama & PR » informacje
Joanna Rogalska (Nielsen): 10 ulubionych słodkości
Pomimo coraz popularniejszego trendu eco i healthy na polskim rynku ciągle dominują typowo czekoladowe słodycze. Dla Polaka słodycz to przede wszystkim przyjemność, która ma dostarczyć radości bez względu na skład i kalorie. Co znajduje się w TOP10 najbardziej lubianych przez Polaków słodyczy? Artykuł Joanny Rogalskiej, Client Director w Nielsenie.
31.10.18, 12:45
| telewizja / VOD » informacje
Telemetria: 5 listopada ma rozpocząć się audyt AGB Nielsen zlecony przez TVP
29 października br. w siedzibie TVP w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli zespołu globalnego kierownictwa firmy Nielsen, Roberto Pedriettiego, Vittorio Sali oraz Kimona Zorbasa z zespołem zarządzającym TVP pod kierownictwem Jacka Kurskiego, Prezesa Zarządu. 
30.07.18, 10:00
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Nielsen sprawdził dane Data Exchanger
Warszawska firma Data Exchanger zweryfikowała swoje dane o użytkownikach, wykorzystywane w internetowych kampaniach reklamowych, przy użyciu pomiaru Nielsen Digital Ad Ratings.
01.05.18, 18:00
| telewizja / VOD » badania rynku
Polacy chętnie oglądają telewizję podczas majówki
Mimo konkurencji ze strony rodzinnego grillowania, wypoczynku na świeżym powietrzu, podczas majówki wzrasta czas poświęcony na oglądanie telewizji. 
Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.